Wielka Brytania Farmer wymaga od Tesco 200 Bitcoinów po zanieczyszczeniu pożywienia dla dzieci.

Kryptocurrencies jak Bitcoin wydaje się rosnąć jako preferowany tryb płatności okupu wśród złych aktorów. Poza anonimowością, aprecjacja wartości kryptokurwaluty numer jeden jest również jednym z powodów, dla których przestępcy preferują ją. Ostatnio 45-letni brytyjski hodowca owiec został oskarżony o próbę wyłudzenia od Bitcoin Era kwoty 1,4 miliona funtów (1,8 miliona dolarów).

Nigel Wright, hodowca owiec z Lincolnshire w Anglii, próbował szantażować giganta Tesco, twierdząc, że umieszczał metalowe odłamki w żywności dla dzieci i sadził je w wielu sklepach. Powiedział, że ujawniłby lokalizację, gdyby okup został zapłacony w Bitcoin.

Według publikacji The Guardian, Wright rzekomo wysłał wiele e-maili i listów do Tesco pod nazwą „Guy Brush“, w okresie od maja 2018 do lutego 2020. Zaczynając od popytu na 100 Bitcoinów, okup wkrótce wzrósł do 200 Bitcoinów o wartości prawie 1,4 mln funtów w lutym.

Noty ogłoszeniowe:

„Oskarżenie twierdzi, że w ciągu 2 lat od wiosny 2018, oskarżony miał nadzieję wzbogacić się poprzez szantaż.“

Wright twierdził, że jest częścią niezadowolonych mleczarzy nazywających siebie „Guy Brush and the Dairy Pirates“, którzy wierzyli, że są niedopłacani przez detalicznego giganta.

Tesco otrzymało również skargi od dwóch klientów w listopadzie i grudniu 2019 roku, którzy znaleźli w słoikach z karmą dla niemowląt kawałki metalu, karmiąc nimi swoje dzieci. Pierwszy słoik został zakupiony w Rochdale, a drugi w Lockerbie.

Rolnik twierdził również, że salmonella i środki chemiczne zostały wstrzyknięte do puszek innych marek i groził, że jeśli okup nie zostanie zapłacony, będzie kontynuował zatruwanie produktów.

Szantażysta był szantażowany

Wright poinformował jednak, że dokonał szantażu, ponieważ groziła mu grupa mężczyzn zwanych Podróżnymi, którzy rzekomo zażądali od niego 1 mln funtów, grożąc jednocześnie zgwałceniem żony i zabiciem jego i jego dzieci.

Julian Christopher, prokurator, zauważył:

„Wy, ławnicy przysięgłych, będziecie musieli ustalić, czy jego historia o tym, że grożono mu przez Travellers, jest prawdziwa“. Prokuratura sugeruje, że zmienia się ona za każdym razem, gdy ma do czynienia z większą ilością dowodów, które musi wyjaśnić, a które są całkowicie nieprawdziwe“.

Jak na razie, Wright zaprzeczył dwóm zarzutom skażenia towaru i czterem zarzutom szantażu.

Waluty kryptograficzne są stale nadużywane i zniesławiane przez przestępców i złych aktorów, ale należy zauważyć, że przy użyciu odpowiednich narzędzi, ci przestępcy często mogą być wytropieni po zapłaceniu okupu. Jest to jedna z największych srebrnych okładzin chmury, która otacza kontrowersyjną reputację wirtualnych walut.