Notowana na giełdzie Nasdaq firma świadcząca usługi finansowe, która zadłuża się, aby zainwestować do 100 mln USD w Bitcoin

Międzynarodowa firma świadcząca usługi finansowe Greenpro Capital Corp. (NASDAQ: GRNQ) z siedzibą w Hongkongu ogłosiła, że ​​planuje zainwestować w Bitcoin.

Zgodnie z komunikatem prasowym Greenpro Capital , „trwająca masowa adopcja $ BTC przez banki, fundusze hedgingowe, firmy ubezpieczeniowe i instytucje” wzmocniła jego przekonanie, że flagowa kryptowaluta na świecie jest „niezawodnym” magazynem wartości.

Firma oczekuje, że Bitcoin i niektóre inne najlepsze kryptowaluty (takie jak Ether) zapewnią lepsze zwroty niż przechowywanie gotówki

Dlatego Greenpro Capital chce inwestować w Bitcoin. Planuje to zrobić na dwa sposoby: (i) używając własnej gotówki do zakupu BTC; oraz (ii) poprzez zaciągnięcie do 100 milionów dolarów długu, aby móc wpłacić jeszcze więcej pieniędzy na Bitcoin.

Dr CK Lee, dyrektor generalny Greenpro Capital, powiedział:

„W pełni wierzymy, że $ BTC jest środkiem przechowywania wartości. Poinstruowałem naszych bankierów inwestycyjnych, aby w I kwartale 2021 r. Zaciągnęli zadłużenie w wysokości do 100 mln USD, aby zainwestować w BTC. Firma zainwestuje również własną gotówkę w $ BTC. ”

Greenpro Capital będzie korzystać z giełdy kryptowalut CryptoSX , która jest jedną z jej spółek zależnych, do zakupu Bitcoinów.

11 grudnia inna firma notowana na Nasdaq, MicroStrategy, opublikowała komunikat prasowy, aby ogłosić „zamknięcie ogłoszonej wcześniej oferty 0,750% zamiennych niepodporządkowanych obligacji z terminem zapadalności w 2025 r.” I dodała, że ​​„łączna kwota główna obligacji sprzedana w ofercie wyniosła 650 milionów dolarów ”.

Comments are closed.